Россия Пенсия фонды иминләштерүчеләр өчен конкурс турында искә төшерә.

2020 елның 9 ноябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы буенча Россия Пенсия фонды бүлеге "мәҗбүри пенсия иминияте буенча Елның иң яхшы иминиятчесе-2020" Бөтенроссия конкурсы турында искә төшерә. Конкурста катнашучылар-иминият взнослары буенча үз вакытында һәм сыйфатлы хисап бирүче юридик затлар һәм шәхси (шәхсиләштерелгән) исәпкә алу өчен кирәкле документлар.

Конкурста катнашу өчен түбәндәге критерийларга туры килергә кирәк: хезмәт эшчәнлеге турында электрон рәвештә мәгълүмат формалаштыру өчен кирәкле хисаплылыкны вакытында һәм сыйфатлы итеп тапшыру, 2017 елга кадәр иминият взнослары, пеня һәм штрафлар буенча недоимка булмау, тиешле төрләрдә стажлы шәхси мәгълүматларны үз вакытында һәм сыйфатлы тапшыру.,шәхси счетка төзәтмәләр кертү өчен кирәк булган документларны, шәхси исәп мәгълүматлары буенча пенсияне билгеләүгә ризалык алу буенча иминләштерүчеләр белән электрон формада, алдан эшләү өчен нәтиҗәле хезмәттәшлек итү һ. б.

Моннан тыш, эш бирүче һәм иминиятләнүче затларга РФ пенсия законнарын бозу турында шикаятьләр теркәлергә тиеш түгел. Татарстан Республикасында конкурста дүрт категориядә җиңүчеләр билгеләнәчәк: хезмәткәрләр саны 500 кешедән артык булган юридик затлар һәм шәхси эшмәкәрләр, 100дән 500 кешегә кадәр кеше, 100гә кадәр кеше һәм яллап ялланган хезмәткәрләр булган шәхси эшмәкәрләр. 2020 елның иң яхшы иминиятләштерүчеләре ТР буенча РПФ бүлеге идарәчесе имзалаган Мактау грамоталары белән бүләкләнәчәк. Елның иң яхшы иминиятчесе конкурсы-эш бирүчеләрнең хезмәткәрләр алдында социаль җаваплылыгын формалаштыру, шулай ук Хисап дисциплинасын арттыру.